Tescil işlemlerinde en az bilinen ve genelliklede yanlış bilinen bu sebeple de önemsenmeyen işlemlerdir Firma Bilgi değişikliği işlemleri. Firmanızla ilgili gerçekleşen BİRLEŞME İŞLEMİNİZ le ilgili işlemlerinizi Ticaret Sanayi Odaları ve İlgili Kurumlarda yapmış olmanız ve Resmi Gazete de yayınlanmış olması Tescil işlemlerinizde bilgilerinizin değişmesinde etkili değildir.

Türk Patent Enstitüsünde Marka, Faydalı Model , Patent, Tasarım Tescili başvurunuz bulunuyorsa BİRLEŞME İŞLEMİNİZ için TPE’ye işlemin gerçekleştiğini gösterir resmi evraklar sunularak, ödenmesi gereken harçlar yatırılıp ayrıca işlem yapılması gerekmektedir.

Tüm bilgi değişiklikleri için ayrı ayrı işlem yapılmaktadır.Tescil gruplarında (marka tescilleri,tasarım tescilleri vb. şekilde gruplanmaktadır)birden fazla başvurusu olan firmanın tescillerinde Sahip numaraları aynıysa aynı gruptaki tüm tesciller için tek bir işlem yapılması yeterlidir.

Alınabilecek bazı desteklerde ve Resmi işlemlerde Tescil belgelerinde güncel bilgilerin yer alması istenebilmektedir.

Türk Patent Enstitüsünde kayıtlı olan Tescil işlemlerinizde Başvuru Sahip Bilgilerinizin güncel olabilmesi için BİRLEŞME İŞLEMİNİZ’le ilgili Türk Patent Enstitüsünde de işlem yapmanızı tavsiye ediyoruz.