Barkod Numarası Alımı
Barkod, bir birim malın hangi ülkenin işletmesinde üretildiğini veya ambalajlandığını, malın cinsini ve çeşitli özelliklerini tanımlamak amacıyla, önceden belirlenmiş kurallara uygun çeşitli kalınlıklarda bir dizi çizgilerle meydana gelen işaretleme usulüdür. Normal olarak malın ambalajı üzerine basılan Barkod, optik okuyucu bir kalem yardımı ile veya bir ışın tarayıcı ile okunabilen bir şifredir.
Barkod işaretlerinin kullanımı, üreticiler,toptancılar, perakendeciler ve tüketiciler arasında alışverişi kolaylaştırma, güven duygusunu geliştirme, bilgi akışını sağlama gibi birçok açıdan kolaylıklar getirmektedir.
Bu sistem ile malın satışı, sistemin kullanıldığı her yerde ve her ülkede aynı numara ile işlem görmesini mümkün kılmaktadır. Böylece üretimden tüketime kadar giden yolda birlik sağlanmaktadır.

Aşaması
Gerekli belgeler tamamlanarak teslim edildiğinde başvuru yapılarak takip işlemleri yürütülmektedir. Yaklaşık 3 hafta içerisinde şirketinize özel bir barkod numarası gelmektedir. Sonrasında istediğiniz ürünler için kullanılacak istediğiniz sayıda barkod numarası özel bir program tarafından tanımlanarak size iletilmektedir.
Barkodların her yıl yatırılması gereken ücretleri bulunmaktadır.