2007 – 2012 yılları arasında Faaliyet alanı “Asansör Bakımı ve Tamiri Hizmeti” olan ve 37.sınıfta marka başvurusu olan başvuru sahipleri markalarının sınıf detayını acil olarak gözden geçirmeliler.

Aslında bir marka başvurusunun ilk aşamadır faaliyet alanına, iş koluna göre Türk Patent Enstitüsünün belirlemiş olduğu 45 sınıftan doğru sınıfları belirleyerek araştırma ve başvuru yapılması.Fakat 2007 – 2012 yılları arasında Türk Patent Enstitüsü sınıf listesinde yaşanan bir eksiklikten dolayı 37.sınıf içeriğinde yer alan “Asansör bakımı ve tamir hizmetleri” bendi YOK!!! Ve maalesef bir çok firma durumdan haberdar değil.

Belirtilen yıllarda başvurusu yapılmış olan markalar bu hizmet alanında tescilli kabul edilmemektedir. Bu durumda ortaya şöyle bir sonuç çıkmaktadır; Belirtilen yıllar arasında tescillenmiş olan “ÖRN:ABC” marka başvurusuna 37.sınıfta 2013 yılı itibariyle başvuru yaptıklarında “Asansör bakım ve tamir hizmetlerinde” aynı markayı tescilleyebiliyorlar. Eğer yayın süresinde itiraz edilip kendi adınıza başvuru yapmazsanız markanız tescilli de olsa “Asansör bakımı ve tamiri hizmetlerinde” markanızın üzerinde hak sahibi olamıyorsunuz.
Bu sebeple eğer “ASANSÖR” sektöründe faaliyet gösteriyorsanız ya da markanızın başkası tarafından kullanılmasını istemediğiniz için 2007 – 2012 yılları arasında 37. Sınıfta da tescillediyseniz başvurunuzun sınıf detaylarını gözden geçirmenizi önemle tavsiye ediyoruz.