Kanunların ve uygulamaların değişmesinden ve marka başvurularının yoğunlaşmasından dolayı Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan marka başvurularının onaylanma oranında da artış olmuş ve markanıza benzer markaların tescillenme olasılığı artmıştır. Yani marka başvuruları daha rahat kabul edilebilir hale gelmiştir. Bu sebeple yapılan marka başvurularına benziyorsa itiraz etmek gerekmektedir. İtiraz edilmeyen markalar tescil edilecek ve sonrasında markanıza çok yakın markalarla aynı piyasada faaliyet gösterme ihtimaliniz olacaktır.

Bülten izleme hizmetinde; izleme programlarına markalarınız yüklenecek, ayda 2 kere yayımlanan Resmi Marka Bültenlerinden markanıza benzer markalar taranacak, riskli görülenler itiraz edilmesi için bildirilecek, benzer marka bulunamama durumunda yine de bilgilendirme yapılacaktır. İtiraz işlemleri marka izleme hizmeti alan firmalarımıza indirimli uygulanmaktadır.

Taklit edilme ihtimalinizi azaltmak  ve benzer başvuruları görerek tescil alınmasını engellemek için bülten izleme hizmetini yaptırmanızı öneririz. 

Firmamız tarafından yapılan yeni marka başvurusunun tescilinden itibaren 12 ay süre ile ücretsiz olarak ve sadece yıllık takip anlaşması yapılan firmalar için marka izleme hizmeti verilmektedir.

Takip hizmeti bilgisi almak ve fiyatlandırma  için lütfen bizimle iletişime geçebilirsiniz.